Goczałkowice-Zdrój

Strona Główna arrow Aktualności arrow Dni otwarte Przedszkola

Gospodarka Odpadami
Rodzina 500 plus
Wybory
Nowości

 Biuletyn Informacji Publicznej  Elektroniczna skrzynka podawcza  Elektroniczne wrota powiatu pszczynskiego

Dni otwarte Przedszkola Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.03.2011.

Dni otwarte Przedszkola

DNI OTWARTE są niepowtarzalną okazją dla rodzica, który po raz pierwszy posyła dziecko do przedszkola. Ma on okazję zapoznawać się z ofertą placówki oraz uspokoić własne obawy i sprawdzić w jakich warunkach będzie przebywała jego pociecha.

Niejednokrotnie rodzice poszukują odpowiedzi na swoje pytania wypytując znajomych lub czytając fora internetowe. Te źródła jednak nie zawsze są wiarygodne i w pełni rzetelne. Dlatego to DNI OTWARTE przedszkola dają możliwość przekonania się na własne oczy jak jest naprawdę, porozmawiać z dyrektorem, kadrą pedagogiczną i całym personelem placówki przedszkolnej oraz z dziećmi, które do tego przedszkola uczęszczają. Umożliwiają zobaczenie architektury placówki, w jaki sposób pracuje przedszkole, jakie są proponowane formy zajęć dla dzieci.
Dzień, w którym dziecko trafia po raz pierwszy do przedszkola, jest bardzo ważny w jego w życiu. Tak więc warto skorzystać z możliwości DNI OTWARTYCH, tym bardziej, że są to jedyne dni w roku szkolnym, w których osoby z zewnątrz mogą swobodnie poruszać się po placówce przedszkolnej. W dniach 14 – 16.03.2011 roku Publiczne Przedszkole Nr 2 otworzyło swoje drzwi dla przyszłych przedszkolaków. Podczas DNI OTWARTYCH przyszli rekruci mieli okazję zobaczyć nasze przedszkole „od środka”, poznać pomieszczenia naszej placówki – sale zajęć, łazienki, szatnie, ogród przedszkolny. Zobaczyć kolorowe prace dzieci, fotografie z wycieczek i organizowanych imprez okazjonalnych, dyplomy i wyróżnienia zdobyte przez naszą placówkę i poszczególne dzieci. Poznać pracowników przedszkola – dyrektora, nauczycieli, pomoc wychowawczą, salowe oraz przyszłych kolegów i koleżanki z grupy. Uczestniczyć w zajęciach wychowawczo – dydaktycznych i zabawach ruchowych z dziećmi. Przyszłe przedszkolaki mogły swobodnie pobawić się z rówieśnikami, obyć się i przyzwyczaić do przebywania w nowym otoczeniu. Wzięły też udział w koncercie „Baśniowej Kapeli” podczas którego, usłyszały opowieść o „Liliowym Borze”. Występ poruszał tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach. Przedszkolakom  przypomniano jak należy zachowywać się w razie pożaru, bądź innych zagrożeń oraz utrwalano numery alarmowe. 
Część rodziców skorzystała z propozycji udziału w DNIACH OTWARYTYCH. Mamy nadzieję, że pobyt w naszym przedszkolu stanowił źródło miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. Warto po takiej wizycie porozmawiać z dzieckiem, podzielić się zdobytymi wrażeniami, spostrzeżeniami, wyjaśnić obawy, odpowiedzieć na nurtujące dziecko pytania. Należy pomóc dziecku dostrzec pozytywne - z punktu widzenia kilkulatka – strony bycia przedszkolakiem. 
DNI OTWARTE uświadamiają rodzicom, że pobyt w przedszkolu jest nie tylko ciekawą  i wesołą zabawą, ale i formą radosnego spędzenia czasu podczas którego dziecko poprzez szereg działań pogłębia swoją wiedzę i umiejętności. Warto wspomnieć że pobyt rodzica z dzieckiem podczas DNI OTWARTYCH  (przełamanie pierwszych lodów) często w znacznym stopniu skraca okres adaptacyjny, czyli takie dziecko szybciej przyzwyczaja się do nowej sytuacji w jakiej się znajdzie z początkiem nowego roku szkolnego. Tak przygotowany maluch bezstresowo staje się przedszkolakiem, chętniej przychodzi do przedszkola, czuje się bezpiecznie, mile i radośnie spędza czas w przedszkolu. Również rodzic jest spokojny o bezpieczeństwo i właściwy rozwój swojego dziecka, chętniej też współpracuje z przedszkolem.
                                                                                       
Nauczyciel Publicznego Przedszkola Nr 2
Edyta Smejkal

mt_gallery:
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Szkody Górnicze

Numer Alarmowy 112

Pożary traw

Nie dla czadu

Bezpieczeństwo - informator

RSO

Gra na Androida

Internetowy przewodnik po gminie Goczałkowice-Zdrój

System powiadomień SMS

Punkt Informacji Turystycznej

Sesje Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój

Plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Goczałkowice-Zdrój

Studium Gminy Goczałkowice-Zdrój

Oferty inwestycyjne Gminy Goczałkowice-Zdrój

Zamówienia Publiczne Gminy Goczałkowice-Zdrój

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

Gminnna Biblioteka Publiczna

Kreator

lokalna Grupa Działania

Lokalna Grupa Rybacka

Gimnazjum

Szkoła podstawowa nr 1

Przedszkole nr 1

Przedszkole nr 2

Ścieżki rowerowe

Zwiedzajmy.pl

EkoGmina 2009

Polska Multimedialna

Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój ul. Szkolna 13 tel.(32) 210-71-85 fax (32) 210-73-06
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Numer konta bankowego : 35 8448 0004 0033 6691 2000 0001

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce Internetowej wiecej >>

 

turystyka