We wtorek, 21 września w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Poświęcone będzie możliwości pozyskania dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”.
W trakcie spotkania przedstawione zostaną szczegółowe informacje dotyczące ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”, sposobów uzyskania dotacji na wymianę źródeł ciepła oraz na prace termomodernizacyjne budynków.
- Zapraszam wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Naszym celem jest zintensyfikowanie działań na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie. Zwłaszcza, że zapisy uchwały antysmogowej są jednoznaczne – do końca tego roku muszą zostać wymienione najstarsze kotły. Dlatego realizujemy kolejne etapy Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, od czerwca w Urzędzie Gminy funkcjonuje Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Możliwości są, dlatego warto z nich skorzystać, w trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich – mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.
Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze” odbędzie się we wtorek, 21 września o godz. 16.00 na dużej sali w Urzędzie Gminy (ul. Szkolna 13, I piętro). Ze względu na sytuację epidemiczną, prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja, dystans społeczny).
Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”
Punkt znajduje się w pokoju nr 10 (parter) Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój (ul. Szkolna 13). Funkcjonuje przez trzy dni w tygodniu, w następujących godzinach:
- poniedziałek 7.30-15.30
- wtorek 7.30-17.00
- środa 10.00-12.00
Kontakt z Gminnym Punktem Konsultacyjno-Informacyjnym Programu „Czyste Powietrze” - tel. 605 688 381, mail: ochronapowietrza@goczalkowicezdroj.pl
Program „Czyste Powietrze”
Program „Czyste Powietrze” jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Można pozyskać dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.