Koncerty, wystawy, warsztaty, prelekcje - to tylko część wydarzeń zaplanowanych w ramach obchodów XI Goczałkowickiego Festiwalu Róż, który odbędzie się tradycyjnie w pierwszy weekend lipca.
Pośród zaplanowanych wydarzeń znajdą się florystyczne aranżacje wykonane w budynku Starego Dworca, połączone z niezwykłą wystawą i pokazem Projektu Etno Beaty Bojda. Autorka projektu, wizażystka i stylistka rozsławiła na świecie polską kulturę ludową tworząc niezwykłe stroje inspirowane motywami wiejskiego folkloru. Jej nietuzinkowe stylizacje, które idealnie wpisują się w kwiatowy charakter imprezy, będzie można obejrzeć na festiwalowej scenie w niedzielę około godz. 15.00.
W ramach muzycznych propozycji w sobotę zaprosimy miłośników klasyki na autorski program w „Kręgu operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej”, w którym zaprezentuje się chór Semper Communio wraz z goczałkowickimi wokalistkami Moniką Nikiel i Karoliną Krawczyńską. Towarzyszyć im będzie Rafał Majzner – tenor, kwartet Escape oraz Tomasz Marcol – pianista. Na podsumowanie pierwszego dnia festiwalu wystąpi kultowy wokalista grupy Pod Budą – Andrzej Sikorowski z córką, Mają Sikorowską.
Niedziela to ponownie cykl licznych imprez towarzyszących. Zachęcamy do udziału w różanej grze terenowej "Pociąg do róży", zapisów na warsztaty florystyczne dla dzieci i dorosłych, przejażdżki różanym meleksem czy też wizytę w Specjalistycznym Gospodarstwie Ogrodniczym Państwa Dzida, z którego pochodzą prezentowane na festiwalu kwiaty (do ogrodnictwa będzie można wybrać się również w sobotę – wymagane zapisy).
W części artystycznej zaprosimy do wysłuchania koncertu „Pocałunek Róży” w wykonaniu agencji Operafixe. Będzie to święto muzyki, które zadowoli zarówno wytrawnych melomanów jak i amatorów muzyki popularnej. Na scenie usłyszymy najpiękniejsze pieśni operetkowe i nie tylko, poświęcone królowej kwiatów.
XI Goczałkowicki Festiwal Róż zakończy występ wybitnego akordeonisty, Marcina Wyrostka, który wraz z Kasią Moś, popularną wokalistką, zaprezentuje się w folkowo-jazzowym projekcie Coloriage.
źródło: Gminny Ośrodek Kultury